2022-y Toshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filiali talabasi
2025-h.v.- “Ammofos-Maxam” aksiyadorlikjamiyati Boshqaruv raisining yoshlar bilan ishlash bo‘yicha maslahatchisi
- Yoshlarning huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, ularni milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash, ongida mustaqillik g‘oyalariga sadoqat, milliy o‘ziga xoslik, Vatanga muhabbat va uning taqdiriga daxldorlik tuyg‘ularini tasdiqlash, fidoyilik, uni turli mafkuraviy tahdidlardan himoya qilish;
- Yuqori ma'naviyatli, mustaqil fikrlaydigan, qat'iy hayotiy pozitsiyasiga ega, keng dunyoqarashi va chuqur bilimga ega, barcha kuchlari, bilimlari va potentsiallarini korxonalarni rivojlantirish uchun ishlatishga qodir bo‘lgan tashabbuskor, g‘ayratli yoshlar safini kengaytirish bo‘yicha yoshlar faolligini oshirish;
- Korxonalarning yosh mutaxassislarining ishlab chiqarish, ijodiy va ijtimoiy faolligini oshirish, korporativ ruhni tarbiyalash;
- Yosh mutaxassislarni korxonaning innovatsion faoliyatiga jalb qilish va yoshlar orasida ratsionalizatsiya va ilmiy ishlab chiqarish g‘oyalarini uyg‘otish;
- Vatanparvarlik va korxona yoshlari mehnatidan faxrlanishni shakllantirish va korxonalar va respublika rivojiga o‘z hissangizni qo‘shish;
- Yoshlar o‘rtasida turli xil mafkuraviy tahdidlarga, xususan, diniy ekstremizm, terrorizm, "Ommaviy madaniyat" va biz uchun begona g‘oyalarga qarshi kuchli immunitetni shakllantirish, ularning ilmiy va badiiy adabiyotlarni, shu jumladan elektron kitoblarni o‘qishga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirish orqali, huquqiy, ekologik, tibbiy madaniyat va axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanish madaniyati shakllantirish;
- Yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzi va oilaning muqaddasligi g‘oyalarini keng targ‘ib qilish, erta turmush qurish va yosh oilalarning ajrashishining oldini olish bo‘yicha samarali chora-tadbirlarni amalga oshirish;
- Ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida yoshlarni sport va jismoniy tarbiya, ijodiy to‘garaklarga, turli o‘quv kurslariga, shu jumladan chet tillarini o‘rganishga keng jalb qilish;
- Yosh oilalarni, nogiron va ijtimoiy himoyaga muhtoj yoshlarni moddiy va ma'naviy qo‘llab-quvvatlash, ularga munosib uy-joy va ijtimoiy sharoitlar yaratish bo‘yicha manzilli ishlarni tashkil etish;
- "Ammofos-Maksam" AJ yoshlari o‘rtasida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldindan ogohlantirish va oldini olishda faol ishtirok etish;
- Mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlarda faol ishtirok etadigan va xalq manfaatlariga sadoqat bilan xizmat qiladigan yosh bilimdon, tashabbuskor, vijdonli va fidoyi rahbar kadrlarni tarbiyalash, bunday kadrlar zaxirasini yaratish va ularni “Ammofos- Maksam" AJ dagi mas'ul rahbar lavozimlariga targ‘ib qilish.